Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... somaj tehnic
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

somaj tehnic

somajul tehnic se opereaza in carnetul de munca?
perioada de suspendare este de 15 zile, nu stiu daca va mai urma
1. Zilele de "somaj tehnic" acordate in baza OUG 13/2010 sunt perioade asimilate de stagiu de cotizare pentru pensie, sanatate si somaj si sunt evidentiate astfel in declaratiile lunare nominale catre fondurile respective.
2. Asa ca daca se opereaza sau nu in carnetul de munca are mai putina importanta.