Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... delegare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

delegare

este posibil ca un angajat, prin delegare, sa ocupe pentru 60 de zile, un post total diferit cu cel din CIM?
Angajatorul poate modifica temporar locul şi felul muncii, fără consimţământul salariatului, şi în cazul unor situaţii de forţă majoră, cu titlu de sancţiune disciplinară sau ca măsură de protecţie a salariatului, în cazurile şi în condiţiile prevăzute de prezentul cod.
si in acest caz, cum se procedeaza? multumesc.
iban a scris:

si in acest caz, cum se procedeaza? multumesc.

Se emite o decizie .. insa , este lovita de nulitate decizia de modificare unilaterala a contractului individual de munca, emisa de angajator, care nu contine motivarea in fapt si in drept cu privire la temeiul modificarii.