avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 822 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... O.U.G. 50 din 2010
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

O.U.G. 50 din 2010

In vechiul contract de credit nu am stipulata nicaieri valoarea majei fixe ce intra in calculul dobanzii creditului dupa noua formula: Dobanda=Euribor+marja fixa. Cum trebuie calculata dobanda in acest caz?
Cel mai recent răspuns: luigi35 , utilizator 19:11, 13 Septembrie 2010
Azi am fost si eu la banca si am o dobinda variabila de 10.8.Ei mi-au calculat asa: 9.66+euribor de 1.15 cat este azi=10.8.Dar daca euriborul ar fifost de 5 ar fi pus marja de 5.8, sa dea 10.8? Nu cred, pt. ca lor le convina marja de referinta cat mai mare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Subiect: problema care ne omoara pe toti azi....si totul trebuie facut f.f.f.repede vatajita mihaela vatajita mihaela UG 50/2010.Am un credit ipotecar in EURO luat in 2006 de la Banc Post; in primul an cu dobinda fixa, apoi variabila.Dobinda variabila fiind calculata dupa ... (vezi toată discuția)
Ajutati-ma cu marja dimoftedumitrusebastian dimoftedumitrusebastian Creditul a fost luat de la (Banca Care Rupe ) in anul 2007 - Maxicredit cu ipoteca si prevede: In contract la punctul 5 scrie \" La data incheierii prezentului ... (vezi toată discuția)
Rectificare dobanda cf.oug.50/2010 ana.avasiicii ana.avasiicii Buna ziua Am un credit nevoi personale cu garantie imobiliara contractat in martie 2008 la o banca. La acest contract am avut dobanda fixa un an, dupa data ... (vezi toată discuția)