Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... O.U.G. 50 din 2010
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

O.U.G. 50 din 2010

In vechiul contract de credit nu am stipulata nicaieri valoarea majei fixe ce intra in calculul dobanzii creditului dupa noua formula: Dobanda=Euribor+marja fixa. Cum trebuie calculata dobanda in acest caz?
Azi am fost si eu la banca si am o dobinda variabila de 10.8.Ei mi-au calculat asa: 9.66+euribor de 1.15 cat este azi=10.8.Dar daca euriborul ar fifost de 5 ar fi pus marja de 5.8, sa dea 10.8? Nu cred, pt. ca lor le convina marja de referinta cat mai mare.