Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale schimbare sediu social
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

schimbare sediu social

Buna seara,

Doresc sa schimb sediul companiei intr-un apartament bloc, si pasul 2 doresc sa schimb din sediu social cu activitate, in fara activitate.
Daca sediul social va fi declarat fara activitate pot sa mai am angajati si sa platesc in continuare angajatii si furnizorii?
Pentru sediu social fara activitate mai am nevoie de acordul asociatiei de proprietari?
Multumesc
in momentul in care schimbati sediul in alt imobil veti completa o noua declaratie prin care optati ca societatea sa nu desfasoare activitate in acel spatiu.
insa veti avea nevoie de acordul asociatiei de proprietari si puteti sa aveti angajati si sa faceti plati pentru ca ma gandesc ca aveti puncte de lucru cu activitate.
nu, societatea nu are puncte de lucru. se poate in acest caz?
orice ati face va vor trebui acordul asociatiei de proprietari precum si al vecinilor directi.
Am inteles legat de acordul lor, nu am inteles daca pot avea sediu social fara activitate si sa continui sa am angajati si sa platesc facturile de furnizori. Firma nu are puncte de lucru.
- schimbarea sediului social int-un ap.unde nu veti desfasura activitatea nu va limiteaza dreptul de a desfasura activitatea.
- puteti avea in continuare angajati si puteti plati facturile la furnizori