Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... dezbaterea mosteniri
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

dezbaterea mosteniri

Buna ziua .Am o nelamurire .Se poate face dezbaterea mosteniri pe cale judecatoreasca?
Socri mei au decedat unul in 1994 si unul in 2000,sotia mea este unicul copil deci si unicul mostenitor.In aces timp nu sa dezbatut nici un fel de mostenire.Ma gindesc ca pe cale judecatoreasca ar fi un pic mai eftin
sotia mea este somer
Mergeti impreuna cu sotia la un notar si explicati-i situatia. Se mai pot acorda scutiri daca mostenitorul nu are nici un venit sau are, dar sub venitul minim. Din pacate nu va poate acorda scutire la impozit.
Maria_79, utilizator