Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Document clasificat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Document clasificat

Este legal ca in urma solicitarii catre o institutie, pentru eliberarea unei copii dupa un anumit document, sa primesc raspuns negativ, motivul institutiei de a nu mi-l elibera fiind natura clasificata a documentului.
Realitatea este ca documntul a fost declasificat cu 10 zile inaintea depunerii cererii mele si a fost depus la dosar in instanta pentru apararea institutiei si in defavoarea mea.
Voiam sa folosesc acel document in apararea mea - a fost eliberat tocmai de institutia care doreste sa se absolve de orice vina in prezent ???
Pot folosi aceasta cauza in vreun anumit fel in instanta .
Din documentele pe care le-am primit din partea institutiei rezulta fapul ca nu mi se poate elibera si o copie dupa acel document care este clasificat.

Va multumesc
:offtopic:@victornichiforovici, ati mai postat aceasta speta. Va rog sa nu mai deschideti noi discutii pe acelasi subiect.Va multumesc.