Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... ajutor
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

ajutor

Buna ziua,
Am si eu o intrebare sunt persoana fizica autorizata si vreau s-a comercializez fructe si legume, dar la Registru Comertului pe langa cererea de inregistrare cu codul CAEN pe care trebuie s-a o depun la ei imi m-ai cere si aviz de igiena pentru comercializarea fructelor si legumelor si nu stiu de unde pot obtine un astfel de aviz.
Va rog ajutati-ma cu un raspuns cat mai urgent,
vedeti la directia sanitar veterinara, directia de sanatate publica(pentru persoana care vinde).