Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale inchidere punct de lucru secundar
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

inchidere punct de lucru secundar

buna seara,
ce acte imi trebuie la registru comertului pentru a inchide un punct de lucru secundar? la administratia financiara trebuie sa mai depun ceva?
Hotarare AGA de radiere a punctului de lucru + formularele de la ORC + certificatul constatator ce vi s-a dat de catre ORC cand ati infiintat punctul de lucru
trebuie radiat si de la ANAF daca are cod fiscal separat, altul decat cel al firmei (adica a avut peste 5 angajati samd)
Duceti si la Administratia Financiara copie dupa rezolutia directorului/persoanei imputernicite de la registrul comertului prin care s-a dispus inchiderea punctului de lucru, certificatul de inregistrare a mentiunii si copie dupa hotarare.
firma este din bucuresti dar punctul de lucru secundar l-am avut in judetul constanta, la care administratie trebuie sa duc actele de la onrc, bucuresti sau constanta?
daca ati avut CIF separat pe punctul de lucru, atunci la C-ta.
daca nu, la ANAF al sectorului la care este inregistrata societatea (sediul principal) si la care depuneti in mod obisnuit declaratii.