Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Forma Act aditional valabil conform OUG 50/2010
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Forma Act aditional valabil conform OUG 50/2010

Conform ANPC,
Forma actului aditional valabil e urmatoarea:
- Trebuie sa fie complet si personalizat, sa cuprinda toate datele creditorului, ale imprumutatului si datele contractului pe care il modifica. Toate rubricile cu valorile privind costurile creditului trebuie sa fie completate.
- Trebuie sa aiba numar de inregistrare de iesire cu data in care v-a fost inmanat.
- Trebuie sa fie act original care sa fie stampilat si semnat de emitent pe fiecare pagina.

Mie (si altor clienti) mi s-a inminat un draft al actului aditional spre a-l studia, fara sa fie semnat de reprezentantul bancii si fara numar de inregistrare. E mentionat pe act ca s-a redactat in data 06 sept., dar mi s-a inminat spre studiere in data 07 septembrie.

Ce presupune acest lucru?

asta presupune ca studiati un act si se poate ca la banca sa semnati altul, daca nu sunteti atent