Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... concediere cu art 65
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

concediere cu art 65

Unul dintre angajatii nostri vrea sa-l concediem astfel incat sa poata sa ia somaj. :sorry: Cum ii desfacem contractul de munca, astfel incat sa putem angaja din nou pe postul sau, pe altcineva?
Cu art 65, iar dupa o luna ii trimitem instiintare, pe care evident o va ignora? :P Sau cum?
Multumesc! =D>
o solutie.in COR puteti gasi posturi ce au atributii similare celui desfiintat. dar cu o alta denumire si o alta codificare.