Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... cheltuieli de judecata si pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

cheltuieli de judecata si pensie alimentara

fostul meu concubin trebuie sa imi plateasca cheltuieli de judecata si pensie alimentara pt copil dar nu vrea el nu lucreaza si nu are nici un venit eu ce pot sa fac pt a avea bani trebuie sal dau di nou in tribunal ?????????????
faceti plingere penala pentru abandon de familie la politie.
nu trebuie sa-l actionati din nou in judecata, trebuie doar sa-l executati silit cu ajutorul unui executor judecatoresc; in ceea ce priveste plangerea penala, daca nu are nici un venit, nu e rea-credinta si atunci nu va raspunde penal.
avocat Cristina Popescu