Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... drept de vizita al copilului
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

drept de vizita al copilului

buna ziua fostul concubin nu sia cerut dereptul de vizita al copilului in procesul care lam facut el acuma are dreptul de a vedea copilul ? eu locuiesc in italia si copilul va locui cu mine aici el poate sa ma oblige ca eu sai arat copilul?
Daca ii veti interzice ii va trebui hotarare judecatoreasca.
El are dreptul de a vedea copilul dar daca dvs. ii ingraditi acest drept va trebui sa obtina hotarare judecatoreasca.

avocat Claudiu Lascoschi
ptr. d-voastra pot aparea probleme numai dupa ce obtine o hotarare judecatoreasca.
avocat Cristina Popescu