avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1004 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... REVOLUTIA...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

REVOLUTIA...

Chiar nu se gaseste nimeni,care sa cunoasca detalii in privinta modului in care un luptator revolutionar,care nu si-a cerut drepturile,sa poata acum beneficia de acestea ?
www.avocatnet.ro/content/for...
Multumesc
Cel mai recent răspuns: toaderadela , utilizator 14:35, 5 Noiembrie 2022
Atata timp cat nu am competenta legala de a ma ocupa de asa ceva nu ma pot implica.
Exista persoane platite care sa se ocupe de aceste probleme.
Poate ca unii nici macar nu erau in tara si nu in Bucuresti...
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

Atata timp cat nu am competenta legala de a ma ocupa de asa ceva nu ma pot implica.
Exista persoane platite care sa se ocupe de aceste probleme.
Poate ca unii nici macar nu erau in tara si nu in Bucuresti...
Normal,ca dvs.,nu va puteti implica.
Problema este ca acei oameni ce ar trebui sa faca aceste demersuri,dorm cu nerusinare in scaunul cald...oferit de adevaratii revolutionari.
Nu am auzit de vreo lista a celor depistati ca ar fi fraudat prin obtinerea unor drepturi de revolutionar...nemeritate !
Nimanui,nu-i este rusine...Se complac in mizeria asta...atata timp cat isi primesc salariile !
Sunt de acord cu domnul,unde ma pot interesa de ce tatal meu cu acte doviditoare de partiicipamt la revolutie nu a fost trecur sa primeasca acest certificat de revolutionar ssi titi cei din lista sunt cu certifucate ,unde gasesc dreptatea

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum sa dobandesc drepturi prevazute in legea 34/2004 ileanatudorache ileanatudorache Buna ziua, Sunt urmas al revolutiei din 89 si doresc sa intru in posesia unor drepturi stipulate in lege. Legea e mare si cu multe drepturi,insa numai usi in ... (vezi toată discuția)
Certificat de revolutionar lazarica18 lazarica18 Care sunt actele necesare obtinerii unui certificat de revolutionar? Si daca se mai pot depune? (vezi toată discuția)
Nedumerire de romania. omvesel omvesel Persoanele care au titlul de Luptator Remarcat prin Fapte Deosebite si copiii eroilor-martiri nu primesc indemnizatii in anul 2012. Cum spuneam mai sus, ... (vezi toată discuția)