Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Spatiu comercial pt cafenea
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Spatiu comercial pt cafenea

Bunza ziua,

As dori sa stiu ce autorizatii imi trebuiesc pt a deschide o cafenea si de asemenea daca spatiul comercial pt cafenea este vis-a-vis de un liceu am voie sa deschid?

Multumesc.
Pe langa deschidearea punctului de lucru si obtinerea avizelor necesare de la Registru Comertului, mai ai nevoie si de autorizatie de functionare de la primarie
Infiintarea unei societati comerciale si a unei autorizatii de functionare de la primarie.