Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Recuperare paguba
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Recuperare paguba

Am castigat in 2005 o suprafata de teren de 1,08 ha in urma unui proces civil de iesire din indiviziune,din acea suprafata 1 ha fiind padure iar restul fanat. Fara sa cunosc legea si intrucat padurea era administrata de catre un ocol silvic de stat, am depus cerere la primaria de care apartin, in baza L247/2005, pentru retrocedarea suprafetei de padure.In acest an am primit raspuns de la comisia de fond funciar judeteana ca cererea mea nu face obiectul acelei legi.Intreb,daca din 2005 si pana in 2008 ocolul silvic de stat respectiv a extras o parte de masa lemnoasa de pe acea suprafata de teren si apoi s-a desfiintat,nai pot sa-mi recuperez paguba ?
puteti. e dreptul dvs de proprietate.
Cum sa procedez?
apelati la un avocat din orasul dvs deoarece o sa va trebuiasca actiune in instanta.