Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Daca am un SRL primesc CIC
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Daca am un SRL primesc CIC

Buna ziua,

Intrebarea mea este, ca daca am o firma deschisa pe numele meu, si sunt si angajata primesc indemnizatie de crestere copil? vreau sa deschid un Mini market dar nu stiu cum sa fac. Daca pun firma pe numele meu, asa am inteles ca nu primesc indemnizatie, pentruca am profit afara indemnizatiei.
Va rog sa-mi ajutati cum sa fac sa fie bine.

Multumesc mult!
~ Conținut șters la cerere ~