Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Infiintare firma in concediu de crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Infiintare firma in concediu de crestere copil

buna sera. intentionez sa mi deschis o firma, un srl sau un srl-d. sunt in crestere copil pana in mai. pot avea activitate pe firma/? nu ma angajez pe mine si nici profit nu se pune problema sa aiba pana in mai cand voi avea drept de munca. sunt investii de facut si voi imprumuta firma cu bani pentru achizitie echipamente. nuu vreau sa intrerup indemnizatia de la stat pentru crestere copil. firm va fi pe numele meu. sunt divortata.multumesc mult
Pe perioada cat sunteti in CCC, va puteti infiinta o societate comerciala.
Multumesc pentru raspuns.
Am voie sa am si activitate pe firma?
Pot incepe prin a imprumuta firma cu bani ca sa o echipez si sa si produca? Angajez pe cineva.
Atat timp cat dvs nu realizati venituri supuse impozitului pevenit, societatea poate sa functioneze fara niciun impediment