Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... comision bancar
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

comision bancar

am un credit din 2008cu o dobanda de 9.5 la sutasi un comision lunar de administrare cont de 0.41 la sold care am platit in primele 3 luni.dupa care sa marit comisionul de administrare cont la 0.59care valoreaza aproximativ cat dobanda.in contract este scris ca dobanda estesi comisionul este variabil. intrebarea mea este pot sa dau in judecata banca pentru a nu mai plati comisionul de administrare cont care este pe toata perioada i valoare de 9000 de chf si dobanda de 11000 de chf .multumesc anticipat
Faceti o reclamatie la protectia consumatorilor. Din punctul meu de vedere un comision nu poate fi variabil.
in contract se specifica ca dobanda si comisioanele sant variabile .atunci ce ma sfatuiti sa fac?
Cum am spus, faceti reclamatie la Comisariatul pentru Protectia Consumatorilor din judetul unde locuiti.