Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general combustibil
Discuție deschisă în Contabilitate în general

combustibil

Buna ziua

As avea si eu o problema, sper ca ma puteti ajuta. Daca firma A da in chirie masini pentru firma B care face lucrari intr-o mina, firma B poate sa plateasca fimei A cu combustibil?

Va multumesc anticipat

Sorina
Buna ziua
A factureaza lui B - chirie utilaje/masini
B factureaza lui A combustibil
A si B compenseaza cele doua facturi, conform procedurii de compensare din OG 77
B trebuie sa aiba CAEN comercializare combustibil
multumesc mult