Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Fisa postului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Fisa postului

Un salariat a primit o decizie din partea directorului general cu privire la controlul financiar intern. Decizia a fost adusa la cunostinta salariatului si a semnat de luare la cunostinta. Insp de resurse umane a omis sa modifice fisa de post a salariatului cu noile atributii privind controlul financiar intern.
Insp de resurse umane va face act aditional la CIM pentru modificarea atributiilor din fisa postului, anexa nr. 2 la CIM.
Intrebarea este: ce data se va trece la "prezentul act aditional a fost incheiat in 2 ex urmand sa-si produca efectele incepand cu data de .......... ? Data emiterii deciziei sau data cand s-a intocmit actul aditional.
Va multumesc anticipat pentru raspuns
Data luarii la cunostinta de emiterea deciziei sau data prevazuta in ea, daca este o alta data prevazuta in decizie.
Data de la care produce efecte un act nu poate fi anterioara datei semnarii actului respectiv.

Puteti formula astfel:

" prezentul act aditional a fost incheiat in doua exemplare, urmand sa-si produca efectele incepand cu data semnarii lui."
~ Conținut șters la cerere ~