Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... se dau banii inapoi la angajator pt concediu?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

se dau banii inapoi la angajator pt concediu?

as dori va rog sa ma informati. am avut concediu in luna august 15 zile platite si mi-au ramas 6 zile care de asemenea mi-i s-au platit.in cele 6 zile eu am muncit.acum patronul imi spune ca trebuie sa ii dau banii inapoi pe cele 6 zile pt ca plec de la firma si in 9 luni am dreptul doar l 15 zile platite.desi eu am muncit in cele 6 zile.trebuie sa-i dau banii inapoi?eu nu inteleg
are dreptate angajatorul.
dar de ce?eu am muncit in cele 6 zile nu am stat acasa.m-a platit pt munca eu am scos doar 15 zile de concediu
daca ati muncit pt acele sase zile atunci nu trebuie sa ii mai dati niciun ban inapoi.daca are asemenea pretentii nejustificate n-are decat sa va dea in judecata.
va multumesc foarte frumos