Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Mi-au cerut datele si eu am fugit de jandarmi.Ce mi se ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Mi-au cerut datele si eu am fugit de jandarmi.Ce mi se paote inampla daca ma prind in viitor?

Aseara cand ma intorceam de la baschet m-am inatlnit cu 2 jandarmi(unul era sergent),sergentul ma prinde de mana si imi spune si mi-o suceste,mergand asas pana in fata casei mele imi spune sa -i dau datele ca altfel ma va duce la sectie sa ma omoare.Eu cand am auzit m-am speriat si am fugit,jandarmul alergand dupa mine pana am scapat de el.Ulterior acesta a stat o jumate de ora in fata casei mele
si m-a amenintat cu ceva de genul acesta:Iesi afara ca te omor si alte injurii.
Intrebarea mea este ce mi se paote inampla?Si ce ma sfatuiti sa fac.
P.S.Am 21 de ani si nu primit nicio amenda pana acum.
Cititi prevederile aratate de pe internet si veti vedea ca veti gasi oportunitatile pentru a formula contestatia.