Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... donatie intre soti
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

donatie intre soti

daca sotul a mostenit un apartament poate sa-mi doneze o parte ?mentionez ca avem fiecare cate un copil dintr-o casatorie anterioara si as dori sa-i asigur si copilului meu dreptul la o parte de mostenire in cazul in care eu voi muri prima
ar putea sa ii vanda sau sa ii doneze o parte copilului dvs.