Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract de donatie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract de donatie

Buna ziua!
Detin 1/2 din cota unei constructii, cu destinatie spatiu comercial. Cealalta cota apartine unei alte persoane. Mentionez ca nu am iesit din indiviziune.
Va rog sa-mi spuneti daca pot dona partea mea unei alte persoane fara sa fac iesirea din indiviziune.
Va multumesc!
buna seara.
daca imobilul este cadastrat si intabulat, puteti dispune cum doriti de cota dvs.
Va multumesc pentru raspuns.