Forum Discuţii juridice Executare silită Nu vreau sa fiu executat
Discuție deschisă în Executare silită

Nu vreau sa fiu executat

Am datorii si mi-este teama sa nu-mi fie executat apartamentul.Ce metode legale am ca sa evit pierderea casei?Sa-l cedez in totalitate sotiei prin donatie sau copilului?
Am credit auto la o banca si datorii la stat.
Ce ma sfatuiti?
Contract de vanzare cumparare fiului.

andymaurul
PARTAJ PE CALE AMIABILA!!
Nu am de gand sa divortez, nici macar amiabil!
Partajul nu inseamna neaparat divort. Pe cale amiabila, va impatiti bunurile (in cazul tau cedezi partea ta din apart sotiei) si ramaneti casatoriti in continuare.