avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 538 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Nu vreau sa fiu executat
Discuție deschisă în Executare silită

Nu vreau sa fiu executat

Am datorii si mi-este teama sa nu-mi fie executat apartamentul.Ce metode legale am ca sa evit pierderea casei?Sa-l cedez in totalitate sotiei prin donatie sau copilului?
Am credit auto la o banca si datorii la stat.
Ce ma sfatuiti?
Cel mai recent răspuns: Sfanta , utilizator 01:03, 25 Septembrie 2010
Contract de vanzare cumparare fiului.


andymaurul
PARTAJ PE CALE AMIABILA!!
Nu am de gand sa divortez, nici macar amiabil!
Partajul nu inseamna neaparat divort. Pe cale amiabila, va impatiti bunurile (in cazul tau cedezi partea ta din apart sotiei) si ramaneti casatoriti in continuare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Partaj dificil condratovcatalin condratovcatalin buna ziua, mi-e teama ca o sa pierd tot si o sa raman in strada. am divortat acum 10 ani,avem impreuna un copil si o garsoniera cumparata in timpul ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, după divorț și partaj dacă te recasatoresti, ... Nicoleta Tamba Nicoleta Tamba Bună ziua, după divorț și partaj dacă te recasatoresti, noul Bună ziua, după divorț și partaj dacă te recasatoresti tot cu fostul, reintră în ... (vezi toată discuția)
Dreptul familiei probleme juridice de familie bren bren Buna seara. Sunt casatotit de 29 ani.Stau in apart. sotiei.An contribuit impreuna la toate cheltuielile.Avem doi copii majori casatoriti,la casele lor.Sotia ... (vezi toată discuția)