Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general intreprindere individuala
Discuție deschisă în Contabilitate în general

intreprindere individuala

Cum pot deduce cheltuielile cu apartamentul in ce proportie ,30 sau 50%.?Sa luam de exemplu lumina, caldura . Chitantele sunt pe numele meu. Cum trec in registru? Sau cum scot si trec doar 30 sau 50% din chitanta?
Multumesc
Procentul este direct proportional cu procentul din apartament destinat desfasurarii acelei activitati.
In contractul de comodat si in actul constitutiv se regaseste [sau ar trebui sa se regaseasca] ce spatiu din apartament este destinat activitatii.
nu, nu se regaseste. Unde pot afla care este procentul?