avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 930 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... act de proprietate PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

act de proprietate PFA

As dori sa stiu daca la constituirea unui PFA este valabil contractul de vanzare cumparare pentru sediu social sau trebuie extras CF.
Cel mai recent răspuns: ContSters4579 , utilizator 18:10, 28 Septembrie 2010
...trebuie extras cf recent...
nu trebuie extras de carte funciara, este suficient actul de proprietate.
intr-adevar aici se pare ca ramane la latitudinea solicitantului ce act prezinta...insa din practica stiu(poate e in functie de judet) ca cer in toate cazurile cf...
Ultima modificare: Marți, 28 Septembrie 2010
ContSters4579, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Trebuie sau nu extras de carte funciara? cssr cssr Buna ziua, Incerc de circa 2 saptamani sa ajut pe cineva sa isi infiinteze un srl-d. La fiecare drum la registrul comertului am aflat evident ca mai trebuie o ... (vezi toată discuția)
Infiintare pfa Violeta01 Violeta01 Buna ziua. recent am primit o oferta de angajare pe post de vanzator/merchandiser dar conditia lor este ca in termen de 30 de zile maxim sa imi deschid un PFA. ... (vezi toată discuția)
Extras cf + cazier fiscal MiruB MiruB Buna ziua, azi am avut termenul la judecatorie pentru acordarea personalitatii jurdice, insa cauza s-a amanat pentru data de 30 mai deoarece nu am avut extras ... (vezi toată discuția)