avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 552 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... codul muncii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

codul muncii

BUNA.DUPA CAT TIMP UN ANGAJATOR TE POATE DA AFARA?DUPA CRESTEREA COPILULUI TIMP DE 2 ANI.MULTUMESC

















Cel mai recent răspuns: FLORIN VASILIU , Consultant resurse umane 18:09, 28 Septembrie 2010
1. Pentru necorespundere profesionala dupa 6 luni de la reluarea activitatii.
2. Pentru alte motive va poate concedia dupa reluarea activitatii dar cu indeplinirea conditiilor prevazute de lege.
Pe motive de restructurare si reorganizare a afacerii, va poate concedia din prima zi cand va prezentati la serviciu, pentru necorespundere profesionala nu va poate concedia mai repede de 6 luni.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reintorcerea la servici dupa concediu de crestere a copilului florybalan florybalan buna seara, sotul meu a intrat in cic pe 28 septembrie 2009 pe 3 februarie 2011 fetita noastra face 2 ani. sotul ocupa inainte postul de sef receptie la un ... (vezi toată discuția)
Revenire din cic anca13 anca13 buna ziua. o persoana aflata in CIC, doreste sa revina la serviciu. angajatorul este obligat sa o primeasca? exista o perioada minima de timp in care ... (vezi toată discuția)
Concediere/restructurare in timpul celor 6 luni de adaptare dupa revenire din cic akinom0440 akinom0440 Buna ziua, am revenit din CIC acum 2 luni iar acum angajatorul a hotarat sa ma trimita in delegatie (desi fisa mea de post nu prevede asa ceva...postul meu ... (vezi toată discuția)