Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... codul muncii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

codul muncii

BUNA.DUPA CAT TIMP UN ANGAJATOR TE POATE DA AFARA?DUPA CRESTEREA COPILULUI TIMP DE 2 ANI.MULTUMESC

1. Pentru necorespundere profesionala dupa 6 luni de la reluarea activitatii.
2. Pentru alte motive va poate concedia dupa reluarea activitatii dar cu indeplinirea conditiilor prevazute de lege.
Pe motive de restructurare si reorganizare a afacerii, va poate concedia din prima zi cand va prezentati la serviciu, pentru necorespundere profesionala nu va poate concedia mai repede de 6 luni.