Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... act de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

act de proprietate

buna seara! problema mea este urmatoarea:
1-am un teren proprietate personala
2-vreau sa construiesc o casa pe acest teren
3-viitoarea mea sotie va contribui la constructia casei cu 15% din costul ei final.
intrebarea mea este:D : 1-cum pot face ca ea sa fie proprietara doar pe 15%din valoarea casei si atat nu si teren sau altceva ?:">
buna ziua.
incheiati cu dansa un acord de asociere in vederea edificarii unei constructii.
scoateti autorizatia de contruire notati-o in cartea funciara a imobilului.
ulterior notati si acest acord.
la final imobilul se va intabula in cotele mentionate.