avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 677 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mai sunt cetatean roman?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mai sunt cetatean roman?

Buna ziua! Am o intrebare. Am emigrat legal in Canada si de curand am obtinut cetatenia canadiana. Nu am facut nici o cerere sau declaratie cum ca doresc sa pastrez sau nu cetatenia romana. In acest caz, mai sunt cetatean roman?


Multumesc!

Cel mai recent răspuns: PAS22 , utilizator 16:08, 29 Septembrie 2010
Bineinteles! Dv. nu ati renuntat la cetatenia romana. Aveti dubla cetatenie.
Felicitari pt. alegera facuta!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dubla cetatenie Daniela Adair Daniela Adair Buna ziua, sunt cetatean roman, cu propietate personala in Romania, CI si pasaport roman. Locuiesc si muncesc in Canada, si sunt in procesul de aplicare pt ... (vezi toată discuția)
Cetatenie dubla ro-canadiana sau numai canadiana ?!?... Marius N. Marius N. Am un baiat care a implinit 18 ani recent si care in urma divortului nostru (a parintilor, din 2002) a fost luat in custodie de mama sa si dus in Canada unde a ... (vezi toată discuția)
Emigrare canada eugen_costi eugen_costi Buna ziua As avea si eu o intrebare : cum as putea emigra in Canada la rudele mele. El lucreaza ca Manager la o fabrica si sotia lui la fel. ... (vezi toată discuția)