Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mai sunt cetatean roman?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mai sunt cetatean roman?

Buna ziua! Am o intrebare. Am emigrat legal in Canada si de curand am obtinut cetatenia canadiana. Nu am facut nici o cerere sau declaratie cum ca doresc sa pastrez sau nu cetatenia romana. In acest caz, mai sunt cetatean roman?

Multumesc!

Bineinteles! Dv. nu ati renuntat la cetatenia romana. Aveti dubla cetatenie.
Felicitari pt. alegera facuta!