Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Uscatoria - bun comun?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Uscatoria - bun comun?

As dori sa stiu daca seful de asociatie, care este si sef de scara, poate sa aduca sediu asociatiei in uscatorie, si cati locatari trebuie sa fie de acord cu asta? Precizez ca sunt 14 apartamente in bloc.
se poate acest lucru. cvorumul este stabilit prin statutul asociatiei. in general se discuta de 50%+ 1 din numarul proprietarilor.
Asociatia trebuie sa-si gaseasca un spatiu pentru sediu. Mai aveti spatii libere comune in bloc astfel incat comitetul sa aiba de unde alege? Ca in acest caz ar trebui sa supuna la vot in adunarea generala. Daca nu, ce sa mai votati?