Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contract inchiriere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contract inchiriere

buna seara,

am stat in chirie la cineva care nu a inregistrat contractul la finante. eu in ultimele luni nu am mai platit intretinerea. zilele trecute proprietarul a schimbat incuietoarea la usa, eu nefiind acasa, iar lucrurile mele au ramasa acolo.
ce pot sa fac in aceasta situatie?
sa merg la politie, la finante?
Depuneti plangere la politie.

andymaurul
mi-a spus ca imi da lucrurile cand ii dau banii. credeti ca ma ajuta politia?
Da,politia are obligatia sa intervina,iar daca propietarul are asemenea pretentii,sa va actioneze in instanta de judecata.

andymaurul
andymaurul, utilizator
Incercati sa solutionati amiabil,pentru ca si proprietarul are partea lui de dreptate ,in conditiile in care dvs ati locuit efectiv,dar nu ati achitat chiria convenita