Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Contract asistenta juridica semnat de administrator in ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Contract asistenta juridica semnat de administrator in dauna societatii, neinregistrat in evidentele societatii, investit acum cu formula executorie de catre avocat

Am avut in societate un administrator cu peteri depline, care se pare ca ulterior celor 3 luni cat a fost in aceasta pozitie a semnat o multime de contracte de asistenta juridica cu un avocat, iar existenta acelor contracte nu a fost cunoscuta nici de catre proprietarul firmei, nici de catre directorul economic, de nimeni altcineva din firma.Evident ca nu au nr de inregistrare la noi in societate,ci doar nr de inregistrare dat de avocat, dar ele par a fi semnate de catre fostul administrator.Aceste contracte au fost semnate ulterior pierderii calitatii de administrator de catre persoana in cauza ca o razbunare, iar problema noastra este acum urmatoarea: contractele au semnatura si stampila administratorului din acea vreme, dar sunt semnate ulterior pierderii calitatii de administrator. Cum putem dovedi acest fapt? De fals in acte sub semnatura privata nu cred ca putem discuta din moment ce ele sunt semnate de acea persoana, doar ca ulterior pierderii calitatii de administrator!Ba mai mult acum acele contracte fac obiectul unor cereri de investire cu formula executorie in instanta, unele deja fiind investite.Lipsa unui numar de inregistrare in registrul societatii noastre ne poate ajuta cumva!? Va rog, o sugestie de rezolvare a acestei spete!
Cu multumiri,
Dan Tordoi, Consilier juridic
nu stiu ce vreti sa ziceti deoarece contractul de asistenta juridica este executoriu de fel.
Vreau sa zic ca acele contracte au fost depuse in instanta pt investire cu formula executorie!