avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1340 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Care din mostenitori plateste taxele pt partajul ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Care din mostenitori plateste taxele pt partajul succesoral?

Acel mostenitor ce va cumpara cealalta parte de mostenire este obligat sa plateasca toate taxele sau si fratele care ii va vinde?
Cel mai recent răspuns: ContSters160686 , utilizator 15:37, 30 Septembrie 2010
mostenitorul care va cumpara partea va achita taxele pt partea pe care o cumpara.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cheltuieli de judecata partaj succesoral buna ziua , doresc sa ... Dragos-succesiune Dragos-succesiune Cheltuieli de judecata partaj succesoral Buna ziua , doresc sa va intreb in legatura cu o succesiune finalizata in faza de fond la Judecatorie , am fost 3 ... (vezi toată discuția)
Buna! suntem 4 frati si parintii au decedat , dar nu s a facut ... Raluk94 Raluk94 Buna! Suntem 4 frati si parintii au decedat , dar nu s a facut partaj ( succesiunea) si eu stau in acest apartament cu 3 camere singura.. Cine trebuie sa ... (vezi toată discuția)
Acte vanzare cumparare mirela cristescu mirela cristescu SORA IMI CEDEAZA JUMATATEA MOSTENITA DE LA PARINTI ,URMAND SA O DESPAGUBESC CU O SUMA DE BANI .LA ACTUL DE VANZARE CUMPARARE ,TAXE SI ALTE CHELTUIELI AR FI O ... (vezi toată discuția)