Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Care din mostenitori plateste taxele pt partajul ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Care din mostenitori plateste taxele pt partajul succesoral?

Acel mostenitor ce va cumpara cealalta parte de mostenire este obligat sa plateasca toate taxele sau si fratele care ii va vinde?
mostenitorul care va cumpara partea va achita taxele pt partea pe care o cumpara.