avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 640 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... recurs/apel divort
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

recurs/apel divort

buna ziua,

oare indraznesc prea mult sa va rog sa ma ajutati cum sa fac apel la o hotarare de divort?
nu stiu cum sa formulez aceasta cerere, fara sa mai platesc un avocat :(

multumesc din suflet...
Cel mai recent răspuns: vrabie.alina , utilizator 11:27, 30 Septembrie 2010
buna ziua.
dvs va trebui sa criticati in motivele de apel e v-a nemultumuit functie de ce a pronuntat instanta de fond si ce ati solicitat dvs.
Gasiti aici cateva informatii utile


[ link extern ]
multumesc din suflet

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Divort-model cerere cu privire la copii ann_alya ann_alya Buna ziua, Am o mare rugaminte,sunt in divort cu sotul meu de anul trecut,avem 2 copii minori.De la judecatorie mi-au spus ca trebuie sa depun cerere de ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! am incheiat procesul de divort in luna decembrie 2021. ... 131960 131960 Buna ziua! Am incheiat procesul de divort in luna decembrie 2021. Eu am avut calitatea de reclamanta si am cerut doar sa mi pastrez numele. Instanta a ... (vezi toată discuția)
Ordonanta presedentiala cris_deo cris_deo Buna seara. As vrea sa stiu daca pot introduce actiune pe cale de ordonanta presedentiala pentru a sti si eu ca parinte de situatia copiilor mei deoarece sunt ... (vezi toată discuția)