Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... garantie gestionar
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

garantie gestionar

Auntem un SRL. Avem un gestionar care a avut cam multe lipsuri in gestiune. Dorim sa angajam alta persoana. Ce putem face pentru a avea garantia ca va achita totul in caz de lipsuri? Retinei lunare sau gaj ?
legea nr. 22/1969 prevede modalitatea angajarii unei persoane ca gestionar, constituirea si modalitatea retinerii garantiei materiale specifica functiei ocupate precum si, depunerea si gestionarea garantiei materiale retinute.