avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 761 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale tot cu aditionale
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

tot cu aditionale

Este legal sa intocmesti un act aditional de revenire la un contract incheiat pe cale amiabila, acum trei luni, sau trebuie intocmit un alt contract? (daca practic totul este identic, aceleasi firme, aceleasi conditii). Este vorba de un contract de prestari servicii. Multumesc
Cel mai recent răspuns: Alex Chiciu , Avocat 13:42, 30 Septembrie 2010
ALT ctr daca acela a incetat.
pentru a evita pe viitor, se poate incheia un contract-cadru la care la fiecare prestare sa se faca un act aditional.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract simona30 simona30 Am avut un contract care s-a finalizat cu un act aditional. Beneficiarul mi-a cerut ca in cadrul acestui act aditional sa continui lucrarea cu toate ca s-a ... (vezi toată discuția)
Conventia ssm sieu sieu Buna ziua, Am o firma de constructii. Efectuam frecvent prestari servicii pentru diversi antreprenori in baza unui contract cadru & conventie. Intrucat ... (vezi toată discuția)
Conventie civila LIVIU NISTEA LIVIU NISTEA Buna ziua! Doresc, ca persoana fizica, sa angajez pe cineva cu conventie civila pentru activitate sezoniera de paza. Daca este posibil si daca da ajutati-ma cu ... (vezi toată discuția)