Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale tot cu aditionale
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

tot cu aditionale

Este legal sa intocmesti un act aditional de revenire la un contract incheiat pe cale amiabila, acum trei luni, sau trebuie intocmit un alt contract? (daca practic totul este identic, aceleasi firme, aceleasi conditii). Este vorba de un contract de prestari servicii. Multumesc
ALT ctr daca acela a incetat.
pentru a evita pe viitor, se poate incheia un contract-cadru la care la fiecare prestare sa se faca un act aditional.