avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 640 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... proceduri investire cu titlu executoriu a unei hotarari
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

proceduri investire cu titlu executoriu a unei hotarari

Am primit copia hotararii judecatoresti prin posta. Vreau sa stiu daca pentru legalizare este necesara rescrierea acesteia sau pot folosi exemplarul primit. De asemenea ce mai am nevoie pentru investirea acesteia cu titlul executoriu?
Cel mai recent răspuns: ContSters160686 , utilizator 15:07, 30 Septembrie 2010
Formulati cerere catre instanta de judecata ca sa incuviinteze investirea cu formula executorie
Anexati la cerere ,copie dupa hotarare,taxa judiciara 2 lei,timbru judicar 0,15 lei
puteti sa faceti copii xerox dupa exemplarul hotararii.va trebuie minim doua exemplare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa legalizare sentinta simona35 simona35 care este taxa de timbru pentru legalizarea unei hotarari judecatoresti, care imi trebuie in vederea investirii cu formula executorie . (vezi toată discuția)
Plangere penala impotriva angajatorului Maria9 Maria9 Buna dimineata, Anul trecut, in urma procesului cu angajatorul, Tribunalul a hotarat sa primesc salariile restante si indemnizatia concediului de odihna ... (vezi toată discuția)
Investire cu formula executorie adriannn adriannn Buna ziua. La ,,cererea de investire cu formula executorie'' a unei sentinte trebuie anexata sentinta in original, in copie legalizata sau in copie simpla ... (vezi toată discuția)