Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... proceduri investire cu titlu executoriu a unei hotarari
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

proceduri investire cu titlu executoriu a unei hotarari

Am primit copia hotararii judecatoresti prin posta. Vreau sa stiu daca pentru legalizare este necesara rescrierea acesteia sau pot folosi exemplarul primit. De asemenea ce mai am nevoie pentru investirea acesteia cu titlul executoriu?
Formulati cerere catre instanta de judecata ca sa incuviinteze investirea cu formula executorie
Anexati la cerere ,copie dupa hotarare,taxa judiciara 2 lei,timbru judicar 0,15 lei
puteti sa faceti copii xerox dupa exemplarul hotararii.va trebuie minim doua exemplare.