Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Plic pierdut
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Plic pierdut

Buna ziua, As dori sa stiu cum as putea sa fiu despagubita si care ar fi suma de catre CN Posta Romana, in urma pierderii unei trimieri postale cu AR.
Multumesc foarte mult pentru raspuns.
Trebuie sa stiti ca reclamatia nu este obligatoriu sa o depuneti la oficiul postal respectiv.
Puteti sa o trimiteti direct uneia dintre structurile ierarhice superioare ( oficiu judetean, directia regionala, compania nationala).
De asemenea reclamatia poate fi trimisa electronic, pe adresele : reclamatii@posta- romana.ro; infopost@posta-romana.ro.
Gasiti toate informatiile de mai sus pe site-ul Postei Romane.

In ceea ce priveste prejudiciul moral si el trebuie dovedit/probat.