Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... cont banca - intretinere
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

cont banca - intretinere

Buna dimineata!
Va rog sa-mi spuneti daca eu ca locatar al unui bloc(asociatie de prorietari) am dreptul si pot sa-mi platesc lunar intretinerea in cont bancar?
Administratorul este obligat sa-mi dea contul bancar?
da. deoarece si ei ruleaza banii tot in cont bancar
Da.
Administratorul este obligat sa va dea contul la banca al asociatiei.
Puteti plati intretinerea in cont, specificand la detalii de plata numele, ap. si ce platiti: restanta, cota luna....., fond de reparatii, fond de rulment .....