Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu de odihna

buna,
am si eu o intrebare: in anul 2010 am avut 20de zile fara plata si 6 luni de concediu medical.Am reinceput munca la data de 1 august 2010.
in codul muncii, se precizeaza ca zilele de concediu de odihna sunt proportionale cu durata efectiv lucrata. eu am 21 de zile de concediu de odihna in 12 luni si in cazul anului acesta o sa beneficiez de concediul aferent celor 5 luni lucrate?
multumesc!
Bineinteles.
Multumesc pentru lamurire!