avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 863 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general factura nestampilata
Discuție deschisă în Contabilitate în general

factura nestampilata

buna .este vreo problema daca la o factura clientul nu o stampileaza ? clientul fiind pers.juridica.ms
Cel mai recent răspuns: Marcel Mihalache , Avocat 12:54, 1 Octombrie 2010
Nu trebuie neaparat stampilata de client.
Daca clientul primeste personal factura, trebuie sa o semneze. Daca i se trimite prin posta, sa pastrati chitanta de la curierat.
Conform art. 155 pct 6 din Codul fiscal modificat, semnarea si stampilarea facturilor nu sunt obligatorii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inregistrare contabila pt vanzare online prin curier ecomagazin ecomagazin Am un pfa, neplatitor de tva. Contabilitate partida simpla. Ma intereseaza cum pot inregistra in contabilitate incasarea unui produs care a fost expediat ... (vezi toată discuția)
Chitantele fara stampila sunt valide simona_82 simona_82 Buna ziua.Cand platesc intretinerea mi se da chitante nestampilate ,chitantele sunt personalizate in stanga sus,intrebarea este sunt valide aceste chitante?Eu ... (vezi toată discuția)
Stampilarea chitantelor claudia.tanase claudia.tanase Buna ziua, Am si eu o intrebare: nu mai este obligatoriu ca facturile si chitantele sa fie stampilate cu stampila rotunda? Lucrez la o firma iar asociatia ... (vezi toată discuția)