Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general factura nestampilata
Discuție deschisă în Contabilitate în general

factura nestampilata

buna .este vreo problema daca la o factura clientul nu o stampileaza ? clientul fiind pers.juridica.ms
Nu trebuie neaparat stampilata de client.
Daca clientul primeste personal factura, trebuie sa o semneze. Daca i se trimite prin posta, sa pastrati chitanta de la curierat.
Conform art. 155 pct 6 din Codul fiscal modificat, semnarea si stampilarea facturilor nu sunt obligatorii.