Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Intretinera la bloc pentru bebelusi
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Intretinera la bloc pentru bebelusi

Buna ziua, am un bebelus de 5 luni, cand s-a nascut l-am anuntat la administratorul de bloc insa raspunsul a fost sa mai asteptam.
Intrebarea mea este daca exista o reglementare in acest sens, de la ce varsta trebuie anuntat...pentru ca exista si vecini "binevoitori":"> si nu vreau sa generez discutii
.Va multumesc
Bebelusul este o persoana, una foarte importanta si mult astepatat in familie. Iar orice persoana este trecuta la cheltuielile de intretinere daca locuieste mai mult de 15 zile in bloc.
Asadar parintii trebuie sa declare la asociatie imediat ce au adus copilul de la maternitate. Administratorul trebuie sa-l treaca la intretinere chiar din prima luna daca a fost adus inainte de data de 15 sau din luna urmatoare daca a fost adus dupa data de 15.
~ Conținut șters la cerere ~