Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Caz - Partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Caz - Partaj

Buna ziua, as dori o parere legala in urmatorul caz:
procesul de divort fiind pe rol, fostul sot si-a infiintat o firma de care nu a pomenit in instanta, mintind ca nu are nici un venit. In urma acestui lucru a fost stabilita pensia alimentara, pentru un copil de 5 ani, in cuanutm de 140 Ron. Nu am facut partajul bunurilor in urma sentintei ramase definitive, ce se poate face in acest caz? Deasemenea vreau sa stiu cum pot face ca pensia alimentara a copilului sa fie conform veniturilor pe care le realizeaza. Va multumesc
Buna ziua din nou, cred ca nu m-am facut inteleasa , aceasta firma a facut-o in timpul procesului de divort, deci fara stirea mea, iar in instanta cand a fost intrebat daca are venituri a spus ca nu. As vrea sa stiu de ce nu am castig in ceea ce priveste partajul?
Va multumesc pentru lamuriri..............................................