Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... suspendarea si perimarea judecatii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

suspendarea si perimarea judecatii

Poate par prea indrazneata, dar am sa fac totusi o intrebare. Ma poate ajuta cineva cu materiale despre acest subiect?
Multumesc frumos.
Dar, in primul rand, vreau sa va urez tuturor utilizatorilor, partenerilor, consilierilor, avocatilor, notarilor, ca anul 2008 sa fie mai bun pentru toti, sa fiti sanatosi si la punga grosi, sa aveti parte de tot ce va doriti, sa fiti fericiti.
La multi ani!
Introdu in browser link-ul de mai jos

[ link extern ] >
Buna ziua,

Am o intrebare: un recurs a fost formulat, dosarul fiind depus la Curtea de Apel la data de 10 iunie. La data de 23 septembrie s-a dat ca si solutie 'art 242 pct 2', procesul fiind suspendat. De la ce data se calculeaza perioada de perimare? De la data de 10 iunie sau de la data de 15 septembrie, data la care procesul a fost suspendat?

Multumesc.
daca dosarul s-a suspendat pt neprezentarea partilor pe durata de un an pina la perimare am dreptul sa mai conduc?pot sa l repun pe rol cu o luna inaintea termenului de un an?de cand decurge termenul de un an?
multumesc.
De la data la care s-a dispus suspendarea.
si pot sa conduc ?pina aproape de un an si dupa repun dosarul pe rol iar?ms