Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... model cerere de reziliere
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

model cerere de reziliere

cererea de reziliere a serviciului de internet trebuie sa contina si altecva decat ceea ce am scris eu mai jos? trebuie sa mentionez ca astept raspuns scris de la ei?

Subsemnatul ....., cu domiciliul in Bucuresti, str. ..... telefon .... abonat al RCS & RDS Bucuresti, sector 5, solicit rezilierea :

□ serviciului de telefonie fixa: DIGI Tel, avand numarul: .....
□ serviciului de internet cu modem mobil de date

pentru imobilul situat in str. ....., Bucuresti,.
va multumesc

data semnatura

Subsemnatul... solicit rezilierea ctr nr.. din data de ...si incetarea furnizarii de servicii de ..din urmatoarele motive...
pai am contract pt cablu si act aditional pt internet si telefon fix.
inseamna ca scriu ca doresc rezilierea actului aditional ? si de ce trebuie sa specific motivele? nu mai vreau internet ca merge prost si nu prea stau pe acasa sa-l folosesc si la fel cu fix-ul
aalliinnuuttaa, utilizator