Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... alocatie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

alocatie

Buna, am o intrebare: dupa cat timp de la nastere, primeste bebele alocatia de 200 lei? Exista un termen limita sau dupa cat timp are statul chef?
Din luna urmatoarea celei in care s-a nascut si pana la implinirea varstei de doi ani.
Intre 2 si 18 ani alocatia de stat pentru copii se plateste in cuantum de 42 lei/luna.