Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... probleme cu managera
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

probleme cu managera

buna ziua! Am fost data in judecatade catre managerul unitatii pentru recuperarea unei sume de 10% din salar (un spor care nu am fost anuntata ca s-a dat; a fost dat la nivel de unitate).Acuma 2-3 luni managerul unitatii s-a schimbat. Intrebarea mea este: mai este valabila citatia primita? Procesul este azi si eu nu ma pot prezenta ca sunt gravida in 32 saptamani.
Managerul unitatii nu v-a dat in judecata in nume personal ci ca reprezentant al institutiei;
Trebuie sa va face-ti apararile,luati-va avocat, dosarul se va judeca in continuare.