Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... alcoolemie 0,81
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

alcoolemie 0,81

la ora 22 am intrat in gard cu masina ....la 23si 20 de minute am suflat in etilotest si mi aiesit 0,81in aer si la 23si 42de minute mi sa recoltat prima proba de sange in care mi a iesit 1,45 si la o ora 1,30. Am trimis probele la iasi am vreo sansa sa mi iasa alcolemia mai mica sau cum ar trebui sa mi iasa sa scap de dosar penal ?¿
Valoarea alcoolemiei fiind in scadere este foarte probabil ca in momentul accidentului valoarea acesteia sa fi fost si mai mare. Slabe sanse ca la IML sa iasa o valoare a alcoolemiei sub 0,8.