avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 895 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... alcoolemie 0,81
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

alcoolemie 0,81

la ora 22 am intrat in gard cu masina ....la 23si 20 de minute am suflat in etilotest si mi aiesit 0,81in aer si la 23si 42de minute mi sa recoltat prima proba de sange in care mi a iesit 1,45 si la o ora 1,30. Am trimis probele la iasi am vreo sansa sa mi iasa alcolemia mai mica sau cum ar trebui sa mi iasa sa scap de dosar penal ?¿
Cel mai recent răspuns: Ioan Ciobanu , Expert judiciar 00:12, 8 Octombrie 2010
Valoarea alcoolemiei fiind in scadere este foarte probabil ca in momentul accidentului valoarea acesteia sa fi fost si mai mare. Slabe sanse ca la IML sa iasa o valoare a alcoolemiei sub 0,8.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

La o alcoolemie de 1.04 mg in aerul expirat,care sunt consecintele ? Costin_Adrian Costin_Adrian Ma numesc Adrian,sunt din ploiesti,in ziua de 23.07.2012 tatal meu a condus sub influenta bauturilor alcoolice si a fost oprit in trafic d un echipaj de ... (vezi toată discuția)
Alcoolemie alin111 alin111 Daca am in aerul respirabil 0.42 si in sange imi vine pana in 1 sunt sanse sa mi anuleze permisu?? ,deoarece am inteles de la cineva ca daca am pana in 1 ma ... (vezi toată discuția)
Pot primi amenda penala? ContSters192103 ContSters192103 sunt cercetat penal pt conducerea auto pe drumurile publice sub influienta alcoolului.....nu am antecedente de nici un fel ,fara suspendari,am sanse sa scap cu ... (vezi toată discuția)