Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Unic asociat si angajat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Unic asociat si angajat

va salut

stiti cumva daca s-a modificat legea care reglementeaza acest aspect?
sunat unic asociat intr-un srl si ma intereseaza daca pot fi si angajat al societatii...
acum 2 ani stiu ca nu se putea...
acum se poate
numesti administrator si acela te va angaja este mai corect asa cu toate ca poti sa te angajezi si tu pe tine ...adica ca asociat unic:P
gata, am vaz ca acum se poate
nu vreau sa angajez adm... nu are rost...

legea 31/1990 , art 1936, alin 3 zice:
(3) Asociatul unic poate avea calitatea de salariat al societatii cu raspundere limitata al carui asociat unic este.